Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kontakt i dane firmy

Obszary działalności firmy:

 • Źródło wód leczniczych "Malina"  Firma "Malinowe Hotele" Sp. z o.o. eksploatuje pokłady wód leczniczych siarkowodorowych o stężeniach przekraczających dotychczas spotykane na świecie. Po uzyskaniu odpowiednich koncesji i pozwoleń wykonano odpowiedni odwiert. W wyniku przeprowadzonych analiz ustalono że wydobyto wodę która stanowi jedno z najcenniejszych tworzyw leczniczych na świecie. Woda wydostaje się pod własnym ciśnieniem /samo wypływ 3 atm./ i nie jest konieczne jej pompowanie w celu eksploatacji.

  To przesądziło, że zdecydowano się na realizację inwestycji w Solcu Zdroju i wybudowano obiekt Hotelowo-Uzdrowiskowy "Malinowy Zdrój", kolejny obiekt "Malinowy Dwór" w Świeradowie Zdrój oraz budowę w formie partnerstwa publiczno - prywatnego "Kompleksu Mineralnych Basenów" w Solcu- Zdroju.

  Wody siarczkowe znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu uzdrowiskowym w formie kąpieli w wannie. Wykorzystać je można także do kuracji pitnych w niektórych schorzeniach przewodu pokarmowego, w leczeniu chorób narządów rodnych lub płukania jamy ustnej przy różnego rodzaju infekcjach. Korzyści są dwojakie. Po pierwsze: powierzchowne działanie na skórę i naskórek, ciało staje się bardziej elastyczne sprężyste zahamowane zostają procesy chorobowe. Po drugie: jest to terapia ogólnoustrojowa powodująca przemiany biochemiczne: przeciwzapalne, przeciwreumatyczne.

  Szerokie jest także zastosowanie w wielu przewlekłych chorobach narządów ruchu, stanów pourazowych i pooperacyjnych. Siarka wpływa na poprawę przemiany materii i leczy dnę moczową. Korzystny wpływ odnotowany został również przy leczeniu osteoporozy oraz leczeniu cukrzycy czy wyrównaniu poziomu cholesterolu podczas przemiany białkowej. Siarka także odtruwa organizm przy przewlekłych zatruciach metalami ciężkimi takimi jak ołów, arsen, bizmut czy rtęć.

  Kąpiele siarkowe wywierają wpływ miejscowy i ogólny. W słabszych stężeniach sprzyjają wytworzeniu elastycznego i spoistego naskórka, a w silnych rozmiękczają i złuszczają naskórek, co skutecznie wykorzystywane jest w leczeniu: łuszczycy, wyprysku łojotokowego, twardziny oraz chorób z nadmiernym rogowaceniem. Działanie związane jest z wnikaniem aktywnych związków siarki przez skórę i regeneracją chrząstki stawowej i tkanki łącznej, co wykorzystuje się przy leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa i dyskopatii. Kąpiele siarkowe obniżają również poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz cukru i kwasu moczowego. Wykazują również działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. 

 • Hotel****Medical SPA Malinowy Zdrój
  ul. Leśna 7
  28-131 Solec-Zdrój (woj.świętokrzyskie)
  www.malinowyzdroj.pl 
  Malinowy Zdrój - pierwszy w Polsce obiekt z europejskim certyfikatem Medical Wellness

  Czterogwiazdkowy HOTEL „ Malinowy Zdrój"**** Medical Wellness położony w samym sercu Solca- Zdroju powstał w 2005 roku i jest jedynym obiektem w Polsce posiadający europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS. Jest to komfortowe miejsce gdzie można spokojnie odpocząć, poprawić swój stan zdrowia, skorzystać z zabiegów upiększających, ale również ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

 • Hotel****Medcial SPA Malinowy Dwór
  ul. Długa 10
  59-850 Świeradów-Zdrój (woj.dolnośląskie)
  www.malinowydwor.pl


  Kolejną inwestycją firmy "Malinowe Hotele" Sp. z o.o. była budowa Hotelu "Malinowy Dwór" w Świeradowie- Zdroju. Otwarty w 2010 r. jako drugi w Polsce (po "Malinowym Zdroju"), a jedyny w regionie Dolnego Śląska czterogwiazdkowy hotel SPA oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła „Malina”.

  W nowoczesnym i komfortowym hotelu "Malinowy Dwór" korzystać można z szerokiej oferty usług z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i leczenia schorzeń. W profesjonalnie wyposażonym Centrum SPA wykonywane są zabiegi kosmetyczne z użyciem najlepszych kosmetyków uznanych marek. W bardzo atrakcyjnej strefie Wellness można odpocząć w saunie, tepidarium, zewnętrznym jacuzzi na tarasie z widokiem na Góry lub pływać w dużym basenie.

 • Kompleks mineralnych basenów w Solcu- Zdroju

  W październiku 2010 roku Firma "Malinowe Hotele" Sp. z o.o. zawarła umowę w ramach partnerstwa publiczno-  prywatnego z Gminą Solec- Zdrój na budowę i eksploatację "Kompleksu Mineralnych Basenów" w Solcu- Zdroju. W ramach tej inwestycji aktualnie powstaje nowoczesny kompleks mineralnych basenów o charakterze rekreacyjno- uzdrowiskowym. W części basenów kąpielowych wykorzystywana będzie dla celów leczniczych woda o unikalnych właściwościach uzdrowiskowych ze źródła „Malina”.

  Planowane zakończenie budowy - listopad 2012 r.

  Obiekt będzie pełnił następujące funkcje:

  - rekreacja i rozrywka, gastronomia
  - rehabilitacja
  - odnowa biologiczna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl